fbpx

Często pytacie mnie o użyteczność związaną z białą cegłą, którą mamy w kuchni. A najbardziej ciekawi Was fakt, czy  przestrzeń nad kuchnią indukcyjną bardzo się brudzi i jak z tym sobie radzić.

Zaczynając od początku.

Biała cegła na naszej ścianie to gipsowe kafle (bez fabrycznie produkowanej fugi, imitacja starości). Do kupienia na jednej z wielu aukcji na Allegro, przynajmniej my tak dokonaliśmy zakupu. Paczka przyjechała do nas w kartonach, a w nich zapakowane w folie gipsowe płytki.

fot. by Martyna Rudnicka, sesja Ikea Family

Ekipa remontowa zajęła się położeniem ich na ścianie, wypełnieniem fug i pomalowaniem. Kluczowa jest kwestia kuchni i miejsca nad roboczym blatem. Cała ta przestrzeń została pokryta matową, białą farbą do kuchni Beckers. Dzięki temu powierzchnia jest zmywalna i łatwo pozbyć się rozbryzganego sosu pomidorowego. Korzystamy już dwa lata i cały czas jest biało, a ściana nie jest zabezpieczona żadną dodatkową szybą ani impregnatem.

fot. by Martyna Rudnicka, sesja Ikea Family

 

Jeśli chodzi o utrzymanie czystości to oczywiście między cegiełkami zbiera się kurz, z którym radzę sobie zwykłym odkurzaczem. W tym roku prawdopodobnie odświeżymy białe ściany w całym domu, więc czeka nas pracowite lato i piękna biel na kolejne lata 🙂

Stay home ♥

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *