fbpx

W projektowaniu domowych galerii zdjęć i grafik kieruję się zasadą 90% do 10%. Chodzi w niej o to, że wybieram 90% plakatów i grafik, a tylko 10% zdjęć rodzinnych, czy moich własnych. Pozwala to moim zdaniem zachować lekkość i subtelność kompozycji. Łączę dzięki temu plakaty artystyczne nadając im indywidualnego charakteru mieszkańców domu.

W tej konkretnej realizacji wybrałam dwa kolorowe zdjęcia z sesji ciążowej z Moniką Serek, dopasowując tonację barw do dwóch rożnych plakatów – „Jesienny las” i „Pole”.

Zaczynając od lewej strony kompozycję otwiera „Jesienny las” w rozmiarze 50×70 i w takim samym rozmiarze ramki.

U góry poziome zdjęcie z sesji ciążowej w ramce o rozmiarze 21×30, utrzymane w tonacji „Jesiennego lasu”.

Kolejny, to czarno biały plakat kobiety „Legs” w rozmiarze 40×50 i w takim samym rozmiarze ramki oraz plakat z napisem „You don’t need” – i tutaj tak samo, ramka i plakat w rozmiarach 40×50.

Kolejna kolumna dwóch plakatów, to rozmiary 30×40, zarówno rozmiarów grafik, jak i ramek. Wykorzystałam plakat „Łódka” oraz plakat „Dance like you mean it”.

Wspominane wcześniej „Pole” jest w rozmiarze 50×70 i kolorystycznie koresponduje z drugim zdjęciem z sesji brzuszkowej z Moniką Serek w poziomej ramce o rozmiarze 21×30.

Ostatni „Jelonek rogacz” to plakat o rozmiarze 30×40 w ramce 40×50 i tutaj tak jak w przypadku zdjęć z sesji ciążowej, zastosowałam ramkę wewnętrzną, czyli passe-partout (wym. paspartu).

 

Dębowe nóżki kanapy pochodzą z pracowni Little Form Studio. DAGGER to nowoczesny i designerski model nogi wykonany z niezwykła starannością, zwracający uwagę na delikatność swojego kształtu. Tutaj wykorzystałam rozmiar: wysokość 160mm ze średnicą 52mm.

Stay home ♥

 

 

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *