W tym domu nikt nie mieszka.

Był to jeden z pierwszych komentarzy jaki pojawił się pod moim postem na funpage na fb dwa lata temu. Chodziło o to, że jest za czysto, że wszystko stoi na swoim miejscu, pełna organizacja.

Po pierwsze, żeby pokazać piękno jakiejś rzeczy nie przykrywamy jej stertą ubrań albo brudnych naczyń, prawda?

Po drugie, jak zapraszamy gości to robimy wszystko, żeby uporządkować nawet te miejsca do których zaglądamy rzadziej, a tak traktuję moich czytelników i osoby obserwujące mój profil na Instagramie. Jesteście moimi gośćmi, których zapraszam do swojego domu i świata ♥

Po trzecie, należy wyrobić w sobie parę przydatnych nawyków.

Zaczynając od porannej pobudki, jeśli śpicie w łóżku z partnerem/partnerką to obowiązuje zasada, kto wstaje ostatni ten ścieli łóżko. ZAWSZE. Ta zasada nie podlega dyskusji ani negocjacjom. Jeśli śpicie sami…no cóż… ścielicie łóżko zawsze i codziennie samodzielnie.

Zmywarka. Wszystkie naczynia lądują w niej zaraz po tym jak zostaną użyte. Każdy sprząta po sobie. Rozpakowywanie zmywarki. Jeśli zmywarka jest załadowana, a  akurat ja mam brudne naczynia, to najpierw muszę rozładować zmywarkę. Proste.

Ps. jak nie mieliśmy zmywarki to obowiązywała zasada, kto nie gotuje ten zmywa 😉

Odkurzacz jest w najbardziej dostępnym miejscu, czyli schowek pod schodami. Używamy go czasami nawet dwa razy dziennie. Jest zawsze gotowy do użycia. Nie trzeba zakładać rur, wymieniać filtrów etc. Podłączamy do kontaktu, 5 minut i posprzątane. Głównie dotyczy to strefy na dole, gdzie mamy Dantusia, gdzie mamy jego sierść i cały świat, który przynosi na łapkach po spacerze ♥ Górę sprzątamy raz na tydzień.

Pranie/ubrania. Zanim powiesisz pranie, złóż i pochowaj do szafy suche rzeczy. Nad tym cały czas pracujemy, bo posiadanie pokoju, który nie jest używany jeszcze, a w nim jest kanapa, jest dość kuszące, żeby rzeczy z suszarki po prostu tam rzucić i zostawić na pastwę losu. Niech się dzieje 😀 Natomiast w sypialni ubrania są zawsze w szafie. Szafa służy do przechowywania np. ubrań. Użyj jej 😉

Żeby zachować wizualny porządek, dać nam poczucie ładu i harmonii na wierzchu/w miejscach widocznych takich jak półki/stoliki, witrynki/komody etc., trzymamy tylko niewielką ilość rzeczy. Jeśli masz 150 naszyjników i wszystkie je powiesisz na wieszaku od biżuterii to pomimo tego, że nie będziesz mieć kurzu na szafkach wydawać się będzie, że panuje jakiś nieład.

Powodzenia 🙂

 

Stay home ♥

You Might Also Like

TAPETA WE WNĘTRZU – MODNY I PIĘKNY AKCENT

Wiosna kojarzy mi się z porządkami – ale nie tylko takimi jak mycie okien, ale również z porządkowaniem przestrzeni, w której mieszkamy. Często myślimy o zmianach i pragniemy, aby...

Continue Reading