fbpx

Szok i niedowierzanie jak ta sypialnia zmieniła się w przeciągu kilku lat. Profil Wiolety poznałam na Instagramie. Jej przepiękne projekty zachwyciły mnie od samego początku. Sypialnia i kuchnia robią niesamowite wrażenie @wioleta_kelly Plus Wioleta podpowiada jak np. zrobić samodzielnie huśtawkę w domu, albo jak obić ławkę materiałem tak aby powstała piękna, stylizowana aranżacja.

Metamorfoza sypialni.

Pierwsze zdjęcie pochodzi z 2009 roku, kilka miesięcy po tym, gdy właścicielka wraz z rodziną wprowadziła się do nowego domu.
Drugie zdjęcie jest z 2014 roku. Sypialnia została zainspirowana ciemnymi wnętrzami Abigali Ahern, którą autorka metamorfozy spotkała w jej londyńskim mieszkaniu na jednodniowym workshopie.
Pozostałe zdjęcia zostały zrobione w tym roku. Kilka tygodni temu powstała lampa ze sznurkowej firanki, koszyczka na owoce i lampek. Jak widać mieszkanie żyje wraz z właścicielką. Zmieniają się gusta, zmieniają się trendy, ale przede wszystkim zmienia się sama właścicielka,  zmieniają się jej upodobania, a wnętrza ewoluują wraz z rytem właścicielki i to jest najpiękniejsze w aranżowaniu wnętrz ♥

 

Te trzy stylizacje pokazują, że cała rzecz dzieje się wokół głównego bohatera zdjęcia, czyli łóżka, które pozostało niezmienne przez tych kilka lat. Ale to co zadziało się wokół!

Przede wszystkim kolor ścian. Ta szarość jest przepiękna i do tego podkreślona naturalnym kolorem drewnianych podkładek wykorzystanych do funkcji ramek plakatów z motywem roślinnym.

Klasę i charakter wnętrza nadają także pościel, poduszki, pokrowiec na łóżko. Prostota i harmonia uzyskana została poprzez barwy i materiały kojarzone z ziemią, lasem, łąką. W tym wnętrzu czuć minimalizm, ale też bogactwo. Zmiana lamp z czarnych na białe i kryształowy żyrandol wypełniają wnętrze nowoczesnością i jednocześnie klasyką gatunku.

I teraz trochę historii 😀

Wraz z nastaniem baroku, w projektowaniu żyrandoli zagościł przepych i bogactwo. Wybujałe konstrukcje, mające potęgować wrażenie luksusu, zawieszano w pałacach. Kryształowe żyrandole nie tylko dawały więcej światła, ale także splendoru. Szczególnym uznaniem do dziś cieszą się te produkowane przez hutę Baccarat.

Zwróćcie uwagę na kolory. Kwestia wykonania dobrego zdjęcia we wnętrzu wiąże się oczywiście z umiejętnościami fotografa, ale w dużej mierze również ze światłem. W pokoju z 2009 roku beżowo-żółte ściany rzucają mdłe światło na resztę pokoju, co potęguje wrażenie pochmurności i notabene szarości w pokoju. W 2018 roku, mimo że ściany są szare złudzenie poszarzenia znika, ponieważ  kolor ścian i wykorzystanie bieli wyciąga piękno przedmiotów, kształtów etc. i dzięki temu, że ściany stanowią tło, a nie pierwszy plan, to we wnętrzu rolę zaczynają odkrywać dodatki. I to jest najpiękniejsze w tej stylizacji.

Stay home ♥

You Might Also Like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *