fbpx

Drodzy,

Tym postem chciałabym wprowadzić nowy cykl wpisów na blogu. A mianowicie w każdy czwartek ♥ będzie ukazywał się artykuł na temat jakiś wybranych aspektów dekorowania wnętrz wraz z linkami do sklepów i moimi subiektywnymi odczuciami co do aranżacji z ich użyciem. Skąd pomysł? Ostatnio dostaję sporo pytań i próśb o różne porady, sugestie, wskazanie mojej short listy dotyczącej jakiś elementów wyposażenia wnętrz. Jednym z ciekawszych pytań była kwestia sypialnianego łóżka. Moim zdaniem w tej kategorii musimy poruszać się mając na uwadze 3 aspekty:

  1. wielkość sypialni
  2. wygodę
  3. kolor

Od kilku lat śpię na łóżku z materacem i nie zamieniłbym tego na nic innego. Kwestią decyzyjną była jedynie rama i materac. U nas zdecydowaliśmy się na rozmiar 160 (szer.) x 200 (dł.). Chociaż po czasie stwierdzam, że 140 by nam w zupełności wystarczyło.

SESJA IKEA by Martyna Rudnicka

Idąc dalej tym tropem zdałam sobie niedawno sprawę, że rama łóżka tak naprawdę nie ma dużego znaczenia. Ważne są jak zawsze dodatki, czyli to czym przykryjemy nasze łóżko, ile będzie poduszek, pledów, jaki kolor pościeli wybierzemy. Co będzie wokół: lampki, książki, obrazki, toaletka, kwiaty etc.

SESJA IKEA by Martyna Rudnicka

Jedna rzecz może mieć tutaj znaczenie, jeśli chodzi o kwestię ramy, a mianowicie rama dolna łóżka i ewentualnie zagłówek. U nas rama dolna wystaje ponad materac, ale gdybym miała kupować ramę raz jeszcze to zdecydowałabym się na opcję bez tej wystającej części. Dlaczego? Wtedy łóżko i pokój wyglądają na lżejsze i ma się więcej możliwości dekoracyjnych. Dla mnie niezastąpiona jest oczywiście IKEA, gdzie można znaleźć gotowe pomysły na aranżacje. Poniżej kilka zdjęć ze strony IKEA bedroom, gdzie rama dolna łóżka jest równa, bądź poniżej linii materaca.

TARVA rama łóżka IKEA

 

TARVA rama łóżka IKEA
BRUSALI rama łóżka IKEA
TYSSEDAL rama łóżka IKEA

W tym momencie moim faworytem byłoby łóżko TYSSEDAL z uwagi na lekką formę, spory, ale wciąż umiarkowany wielkościowo zagłówek, brak dolnej ramy, no i oczywiście biały kolor 🙂

Warte przemyślenia są również ramy łóżka ze sklepów VOX, BELIANI, SF MEBLE.

Macie jakieś swoje ulubione sklepy w kategorii BEDROOM?

A tutaj mój pierwszy w życiu MOOD BOARD 😀

 

Przytulna sypialnia

 

 

 

 

Stay home! ♥

będzie to moje nowe pożegnanie, a raczej pozdrowienie z Wami 🙂

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *