fbpx

Rok 2020 jest dla mnie niezwykle ważny pod kątem moich działań związanych z uważnością kierowaną na ochronę naszej planety, która jest największym naszym skarbem i dobrobytem. Jak może wpisać się w to organizacja imprezy urodzinowej dla dziecka?

Poniżej 3 rzeczy, które uważam za kluczowe w tym kontekście:

  1. Odpowiednia ilość jedzenia, tak aby zminimalizować skalę ewentualnych resztek
  2. Wielorazowe dekoracje, które można wykorzystać więcej niż jeden raz (balony niestety nie wpisują mi się w ten punkt choć są piękne i bywa, że można kupić biodegradowalne, ale wychodzę z założenia, że chcę jednak produkować jak najmniejszą ilość śmieci)
  3. Przemyślane prezenty ( o naszych prezentach na roczek tworzę już osobny post)

Naszą imprezę urodzinową podzieliliśmy na dwa dni z uwagi na dużą ilość gości. W sobotę świętowaliśmy z rodziną, a w niedzielę z przyjaciółmi. Byli tacy co załapali się na oba te dni 🙂 rozważaliśmy opcję wynajęcia lokalu, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na dom z opcją zewnętrznego cateringu. Jedzenie zamówiliśmy z restauracji roślinnej Zjadliwości w Łodzi (ulica Piotrkowska 102). Według mnie to świetna opcja, jeśli szykujecie się na opcję stołu szwedzkiego.

Do prezentacji jedzenia wykorzystałam drewniane deski kuchenne oraz pocięte plastry brzozy, które zrobiliśmy sobie przy okazji cięcia drewna kominkowego.

Środek stołu zdobi jutowy bieżnik odcięty z kawałka materiału zamówionego do wykonania jutowych girland. Z całości zamówionego przeze mnie materiału o wymiarach 5 m długości i szerokości 40 cm wykonałam wszystkie girlandy i właśnie bieżnik.

Do wykonania girlandy z jutowymi chorągiewkami w kształcie trójkątów potrzebujecie tylko dobrych nożyczek, juty, sznurka i igły z dużym oczkiem. Ja zostawiłam chorągiewki w stanie surowym, bez obszywania, co dodatkowo nadaje im bardziej naturalny klimat. Nie przejmujcie się, że juta jest dość delikatna i nitki mogą się rozchodzić. Przy końcowym efekcie nie ma to większego znaczenia, bo wszystko pięknie się prezentuje.

Materiał z juty można kupić na przykład na tej aukcji na allgero: https://allegro.pl/oferta/juta-do-dekoracji-5m-material-do-wszystkiego-6997815001

Napis ROCZEK WOJTUSIA – wykorzystałam wcześniej robiony przeze mnie napis  „6 miesięcy Wojtusia”. Wydrukowałam tylko nowy pierwszy człon i nakleiłam na wycięte z kartonu chorągiewki, które połączone są jutowym sznurkiem. Możecie wykorzystać dowolny karton, bądź grubą tekturę. Przydadzą się porządne nożyczki, ale sama baza posłuży Wam na wiele takich imprez, bo dzięki temu, że napis jest naklejany można go dowolnie modyfikować.

Zestaw mini topperów z motywem zwierzątek leśnych zamówiłam z pracowni littlebox. Chorągiewka z napisem Oh boy również została przez nich wykonana.

Tutaj bezpośrednie linki do produktów

Mini toppery: https://www.littlebox.pl/kategoria/toppery/zestaw-mini-topperow

Chorągiewka Oh boy: https://www.littlebox.pl/kategoria/toppery/choragiewka

 

Zaaranżowałam również kącik dla dzieci z napisem wykonanym kredą na farbie tablicowej na ścianie pod schodami. Wykorzystałam tam wszystkie elementy, które już w domu posiadaliśmy: koc, poducha, pieńki z brzozy, misie i drewniane zabawki, plakaty w ramkach, szyszki.

Ostatecznie w drugi dzień, kiedy było już więcej dzieci rozłożyliśmy już lniane tipi, które Wojtuś dostał w prezencie. Link do niego będzie w poście o pomysłach na prezent na roczek 🙂

Całą leśną koncepcję domykał tort w wykonaniu Kasi. Był nie tylko piękny, ale i pyszny – https://www.instagram.com/cake_study_/?hl=pl

Topper wykonała pracowania Cut it Now – https://www.instagram.com/cutitnow.pl/?hl=pl

Jeśli macie jakieś pomysły, albo swoje doświadczenia związane z organizacją imprez w duchu ograniczania ilości śmieci to podzielcie się proszę w komentarzu. Ja cały czas się uczę i dzielę się tym co sama stworzyłam. Być może zachęci to Was do własnych aranżacji w duchu eko 🙂

Stay home ♥

You Might Also Like

Comment ( 1 )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *