fbpx

Codziennie przeglądany instagram, katalogi, strony sklepów, a Ty wciąż nie wiesz w jakim kierunku pójść urządzając swoje wnętrze? Możliwości jest tak dużo, a sezonowość i cały czas nowe trendy też nie pomagają.

 

Jest kilka rzeczy, które zauważyłam również u siebie na wczesnym etapie związanym z moją przygodą z aranżacją wnętrz, a mogą one pomóc Wam samodzielnie udoskonalić Wasze projekty i przede wszystkim pozbyć się ciągłego szukania inpiracji.

 

W tym wpisie chcę Wam dać instrukcję jak inspirację przekuć w działanie.

  1. Odpowiedz sobie na pytanie czego szukasz?
  2. Wybierz jedno pomieszczenie na początek, np. sypialnia, pokój dziecka etc.
  3. Dopiero teraz zasiądź do przeglądania inspiracji w internecie.
  4. Natrafiając na interesujący Cię kadr, stylizację, układ mebli, kolory, klimat etc. szukaj podobieństw do swojego pomieszczenia, a przede wszystkim staraj się przełożyć to co widzisz na zdjęciu, na możliwości jakie daje Twoja przestrzeń do aranżacji. Przykładowo patrząc na zdjęcie poniżej odpowiedz sobie na pytanie, czy układ Twojego pomieszczenia pozwala na powieszenie grafik na ścianie w ustawieniu, gdzie jeden obraz jest wyżej drugi niżej. Czy będzie szansa postawić obok łóżka stolik nocny (w całościowym odbiorze tej kompozycji ma to ogromne znaczenie ponieważ wazon z kwiatami wypełnia różnicę poziomów i dopełnia celowe zawieszenie obrazów właśnie w takim a nie innym układzie :)) Zwróć uwagę na kolor ramek, na to co zawiera grafika na obrazach, na kolor pościeli – zauważ, że jest jedna poduszka w odcieniu łososiowym i do tego w podobnym kolorze pled na łóżku – pary kolorystyczne są obecnie bardzo modne, co możecie wyraźnie zobaczyć na kolejnym zdjęciu – głęboka zieleń na grafikach i jedna poduszka w tym samym kolorze na kanapie. Reszta utrzymana jest w neutralnej tonacji drewna, bieli i szarości.

 

Chcecie więcej takich wpisów z omówieniem poszczególnych elementów, które tworzą daną aranżację?

Bo jak wiecie najważniejsze są detale. I oczywiście bardzo ważny jest etap wyboru podłogi, koloru ścian i oświetlenia, tak wypełnienie wnętrza dodatkami na pewno stworzy odpowiedni i wymarzony klimat.

 

Mam też propozycję.

Dla pierwszych 3 osób, które skomentują tego posta i na adres email ania@bezarchitekta.pl wyślą kadr ze swojego wnętrza, które chciałaby zaaranżować, oferują wsparcie  w tym zakresie i wpis na blogu zawierający dokładny opis krok po kroku, jakie są możliwości i jak inspirację przekuć w działanie na konkretnie tych 3 przykładach:)

Do dzieła!

 

Stay home ♥

 

You Might Also Like

Kolor we wnętrzu. Korytarz

Jak wybrać kolor? Metamorfoza korytarza. Bardzo często stając w obliczu działań związanych z chęcią nadania nowego charakteru naszym wnętrzom, nasze oczy kierują się w stronę kolorów. Kolor to...

Continue Reading