fbpx

Partnerem wpisu jest Homla – sieć salonówz artykułami do wyposażenia wnętrz, która powstała z potrzeby przyjemności, kobiecego uśmiechu oraz magii codzienności.

 

Podstawowa zasada remontu brzmi: jak jest w domu łazienka, to można się wprowadzać 🙂 znacie to z własnego doświadczenia?

Mała łazienka potrafi spędzić sen z powiek i zniweczyć nasze marzenia o domowym SPA. I z reguły na początku pojawia się pytanie: wanna czy prysznic? U mnie nie było tego pytania. Oboje z mężem byliśmy zdecydowani na prysznic. Prysznic typu walk-in nie zaburza małej przestrzeni dodatkowym brodzikiem, który byłby kolejnym elementem wymagającym dopasowania do wnętrza. Taki prysznic wymaga zamontowania odpływu w szczelinie między płytkami oraz odpowiedniego wypoziomowania spadu, umożliwiającego odpływ wody. Odpływ liniowy bądź punktowy trzeba obsadzić poniżej poziomu wylewki i należy sprawdzić czy można taki zabieg wykonać w naszej łazience. U nas jest tylko jedna tafla szkła hartowanego, które wyznacza strefę prysznicową.  Forma jest prosta, harmonijna i dzięki temu pozwala przenikać innym elementom wystroju wnętrza – kafelkom, dodatkom, detalom. Nie ingeruje w przestrzeń, a ją po prostu dopełnia.

Wyzwanie stanowiło inne marzenie. W mojej łazience musiał pojawić się bidet. Nie obyło się zatem bez kucia, ponieważ deweloper zaplanował sedes na wprost drzwi. W przypadku małej łazienki dobrym rozwiązaniem na wejście do pomieszczenia jest lustro, zatem potrzebne były spore zmiany.

Myślę, że teraz poszłabym w okrągłe duże lustro. Wtedy zdecydowałam się na lustro montowane bezpośrednio na ścianę, od samego sufitu do krawędzi umywalki.

 

Szukając przestrzeni we wnętrzu warto postawić na meble na wysokich nóżkach. U mnie jest to umywalka montowana do ściany na haczykach plus dorobione przez stolarza dodatkowe nóżki i blat dębowy.

Ja zdecydowałam się 4 lata temu na mix białych i czarnych płytek, plus dwa rzędy płytek z geometrycznym wzorem 3D. Dziś nie poleciłabym czarnych płytek pod prysznic z uwagi na ich utrzymanie, powstawanie smug i osadu od wody. Gdybym dziś miała dokonać wyboru poszłabym w mozaikę, albo płytki w stylu marokańskim, przemyślałabym również płytkę drewnopodobną.

Kiedy wszystko jest już na swoim miejscu warto nie zepsuć efektu wow przez wprowadzenie się do łazienki i codzinne z niej korzystanie 😉 jak to zrobić?

Przede wszystkim dbać o detale:

1. Kolor ręczników

2. Kolor odzieży nocnej typu szlafroki, które często wiszą na wieszakach właśnie w łazience

3. Kosz na pranie w odpowiednim stylu, najlepiej z pokrywą

4. Koszyki do przechowywania, tak aby kolorowe etykiety kosmetyków nie zaburzyły harmonii tak skrzętnej kombinacji płytek, luster, półek, oświetlenia etc.

5. Kolor dozownika na mydło, szczotki sedesowej i innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu

Ciekawe rozwiązania znajdziecie w sklepie Homla, gdzie skompletujecie nie tylko biały set, który jest moim ulubionym 🙂 ale również pudrowy róż, głęboka, butelkowa zieleń, grafit. Idąc w kolor warto pamiętać o zakotwiczaniu go nie w jednym, a kilku elementach np. ręcznik, dozownik na mydło; dywanik i kosz na pranie.

Tutaj link do sklepu Homla, sekcja łazienka – klik.

Stay home ♥

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *